سایت تفریحی,دانلود,دانلود آهنگ,دانلود فیلم,عکس,عکس بازیگران,خبر داغ,دانلود رایگان,سرگرمی,فان,آهنگ جدید,آهنگ قدیمی,آهنگ با کیفیت 320,دانلود سریال

دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷

Untitled 1 3 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

سرگرمی

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

سال ۱۳۹۷ بر طبق گاه شماری حیوانات«سال سگ» است.

محمود کاشغری در کتاب دیوان لغات الترک منسوب به قرن پنجم هجری در ذیل کلمه «برس» شرحی درباره این تقویم آورده اس که نخستین شرح درباره این تقویم است.

او می‌نویسد: ترکان نام دوازده گونه از جانوران را گرفته و به عنوان نام برای دوازده سال برگزیده‌اند.سال‌های عمر کودکان، تاریخ نبردها و قهرمانی‌ها و دیگر چیزها را با گردش سال‌های دوازده‌گانه می‌شمارند و به یاد می‌سپارند.

بررسی گاه‌شماری حیوانی حکایت از آن دارد که این گاه‌شماری از ترکیب برخی اصول گاه‌شماری جلالی، گاه‌شماری هجری قمری و گاه‌شماری دوازده حیوانی چینی-اویغوری شکل گرفته‌است و در طول هفت قرنی که از یورش مغول به ایران می‌گذرد و تا سال ۱۳۰۴ هجری خورشیدی در ایران رایج بوده‌است. هرچند که در طی این چند سده همواره به یک شکل نبوده و در دوره‌های مختلف، تغییراتی نیز در آن پدید آمده‌است.

گفته شده است که مردم جنوب شرق آسیا (به پیروی از مغول‌ها) به این گاه‌شماری عنایت داشتند و از آن استفاده می‌کردند. ویژگی‌های هریک از سال‌هایی را که با نام یکی از حیوانات دوازده‌گانهٔ مذکور قرین می‌شد و نام آن حیوان را می‌گرفت، همانند خوی و سرشت آن حیوان می‌دانستند و انتظار حوادثی مطابق با چنان خلق و خویی از آن سال داشتند، و در تفأل‌ها و پیش بینی‌ها، بویژه در تقویم‌های سالانهٔ نجومی (که هنوز هم تهیه و منتشر می‌شوند) منظور می‌گشت. در اینکه هنوز هم نزد عامّه چنین برداشتی وجود داشته باشد تردید وجود دارد.

برای تعیین اینکه هر سال خورشیدی، به نام کدامیک از حیوانات دوازده‌گانهٔ فوق است، کافیست تا عدد آن سال را با عدد ۶ جمع بزنیم و بعد حاصل جمع رابر عدد ۱۲ تقسیم نمائیم و سپس به باقیمانده نهایی نگاه کنیم. عدد باقیمانده، نمایندهٔ نام آن سال بر مبنای ترتیب یادشده است.

بعنوان مثال، برای دانستن نام سال ۱۳۹۲ خورشیدی، ابتدا ۱۳۹۲ را با ۶ جمع می‌کنیم و حاصل یعنی عدد ۱۳۹۸ را بر ۱۲ تقسیم می‌کنیم که باقیماندهٔ نهایی تقسیم، عدد ۶ می‌شود که با رجوع به ترتیب نام‌برده نمایندهٔ سال مار است.

ما در این مطلب به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۳۹۷ که سال سگ است، «عکس نوشته» و «عکس پروفایل» ویزه تبریک این سال را طراحی کرده ایم و به خوانندگان سایت تقدیم می کنیم:

01 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷02 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷03 1 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷04 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷05 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷06 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷007 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷008 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷009 - دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷

این پست توسط بخش سرگرمی مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

نوشته دانلود عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک سال سگ + عید نوروز ۹۷ اولین بار در مجله کولاک. پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.