سایت تفریحی,دانلود,دانلود آهنگ,دانلود فیلم,عکس,عکس بازیگران,خبر داغ,دانلود رایگان,سرگرمی,فان,آهنگ جدید,آهنگ قدیمی,آهنگ با کیفیت 320,دانلود سریال

متوقف شدن فناوری‌های غیر اقتصادی در نوسانات ارزی/خدمات صندوق نوآوری برای ایجاد برج‌های پارکی

2018 10 02 09 55 03 439552 aysam - متوقف شدن فناوری‌های غیر اقتصادی در نوسانات ارزی/خدمات صندوق نوآوری برای ایجاد برج‌های پارکی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیانی که به علت نوسانات ارزی با افزایش هزینه‌ها مواجه شده‌اند، نگران نباشند، گفت: طرح‌هایی که در نوسانات ارزی با افزایش هزینه‌ها مواجه شده باشند، مورد حمایت صندوق قرار می‌گیرند، ولی طرح‌هایی که با افزایش قیمت ارز صرف اقتصادی خود را از دست داده باشند، مشمول حمایت نمی‌شوند.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا دکتر بهزاد سلطانی امروز در مراسم امضای قرارداد میان صندوق شکوفایی و نوآوری و صندوق کارآفرینی امید با اشاره به نوسانات ارزی کشور افزود: شرکت‌هایی که با صندوق نوآوری و شکوفایی قرارداد دارند و بخشی از طرح‌های آن‌ها منوط به خرید تجهیزات از خارج کشور است و همچنین نوسانات ارز موجب تحمیل هزینه‌های جدیدی برای فناوری‌های آن‌ها شده است، نگران نباشند.

وی ادامه داد: در صورتی که نرخ ارز برای این دسته از شرکت‌ها اثرات منفی داشته باشند، با ارائه اسناد لازم به این صندوق طرح آن‌ها مجددا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت تایید،‌تسهیلات بیشتری به این دسته از شرکت‌ها اعطا خواهد شد.

سلطانی در عین حال از توقف طرح‌هایی که با افزایش نرخ ارز، صرفه اقتصادی برای کشور نداشته باشند، خبر داد و گفت: از آنجایی که نیاز نیست که شرکت‌ها در همه حوزه‌های فناوری حضور یابند، حتی اگر طرح‌ها مرزهای دانش باشد، اگر با نوسانات نرخ ارز تولید آن‌ها برای کشور مقرون به صرفه نباشد، ادامه این طرح‌ها متوقف می‌شود. این امر به دلیل محدود بودن منابع مالی کشور است.

حمایت صندوق نوآوری از توسعه برج‌های فناوری مستقر در پارک‌های فناوری

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تامین بخشی از هزینه‌های دفاتر کاری برای شرکت‌های دانش‌بنیان را از ماموریت‌های این صندوق نام برد و یادآور شد: بر این اساس، ما خدماتی برای ایجاد برج‌های فناوری در نظر گرفته‌ایم، ولی این حمایت به نهادهای دولتی که از سازمان برنامه و بودجه اعتبارات دریافت می‌کنند، اختصاص نمی‌یابد.

سلطانی خاطرنشان کرد: به منظور توسعه این تسهیلات مصوب شده است که در صورتی که پارک‌های علم و فناوری اقدام به راه‌اندازی برج‌های فناوری کنند، ۵۰ درصد از هزینه‌ها به صورت وام به شرکت‌های متقاضی دفاتر در این مجتمع‌ها اعطا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این حمایت به منظور ایجاد بستر کاری برای شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک‌ها در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: با این تصمیم پارک‌های علم و فناوری با دریافت اعتبارات به جای آنکه در قبال اعتباراتی که دریافت می‌کنند یک برج فناوری احداث کنند، با حمایت ۵۰ درصدی ما، قادر به ایجاد دو برج فناوری خواهند شد.

خدمات صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کل سرمایه تعدیل شده این صندوق را ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان دانست که از این میزان ۱۱۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است،‌ گفت: علاوه بر آن هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان تعهد این صندوق به شرکت‌ها است که تا یک سال آینده باید پرداخت شود که این میزان اعتبار به تناسب پیشرفت پروژه‌ها،‌ به شرکت‌ها اعطا می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۸۵ میلیارد تومان طرح در حال ارزیابی است، اضافه کرد: تا پایان سال به این میزان ۳۹۰ میلیارد تومان اضافه می‌شود.

سلطانی با اشاره به نیاز بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان به منابع مالی، افزود: پاسخگویی به درخواست مالی شرکت‌ها نیاز به راهکارهایی است، چرا که تا چهار سال آینده تقاضاهای مالی این شرکت‌ها افزایش می‌یابد که برای تامین این منابع باید به آن‌ها اعلام کنیم که تا بازپرداخت اقساط سایر شرکتها منتظر بمانند.

رئیس صندوق شکوفایی و نوآوری با تاکید بر ضرورت تامین منابع مالی بیشتر برای صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه نیاز مالی این صندوق تا چهار سال آینده قطعی است،‌ افزود: از این رو روشن است که سرمایه اولیه این صندوق باید از ۳ هزار میلیارد تومان به ۵ و ۶ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

سلطانی اضافه کرد: در حال حاضر ارزش سرمایه اولیه این صندوق که بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان می‌شود، کاهش یافته و همچنین نیاز شرکت‌ها افزایش یافته است، از این رو پیشنهاد دادیم که باید ظرفیت این صندوق افزایش یابد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: با حمایت دولت در حال حاضر ۱۴ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی از منابع صندوق توسعه ملی و ۱ میلیارد تومان برای اشتغال به طور عموم اختصاص یافته است و پیشنهاد می‌شود که با تقویت صندوق نوآوری و شکوفایی بتوانیم اشتغال پایدار را برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کنیم.

به گفته وی با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توان ۳٫۳ برابر نسبت به سرمایه‌گذاری دولتی بیشتر به ایجاد اشتغال رسید.

سلطانی، ضریب نفوذ صندوق نوآوری و شکوفایی در شرکت‌های دانش‌بنیان را ۸۲ درصد عنوان کرد و گفت: این عدد به معنای آن است که ۸۲ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان حداقل از یک خدمت این صندوق بهره‌مند شده‌اند،‌ ضمن آنکه ۴۱ خدمت از سوی این صندوق در راستای توانمندسازی این شرکت‌ها ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: بر اساس قوانین، شرکت‌ها می‌توانند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از خدمات بلاعوض این صندوق بهره‌مند شوند که این میزان به صورت مستقیم به شرکت‌ها اعطا نمی‌شود، بلکه حمایت‌هایی از دریافت استانداردها، ایزو و شرکت در نمایشگاه‌ها از سوی این صندوق به شرکت‌ها ارائه می‌شود.

سلطانی تعداد طرح‌های خاتمه یافته موفق را هزار و ۱۵۵ طرح دانست و گفت: در حال حاضر این عدد به هزار و ۱۷۰ طرح رسیده است که این شرکت‌ها بعد از یک تنفس ۶ ماهه اقدام به بازپرداخت تدریجی وام‌های خود می‌کنند.

وی در عین حال تعداد طرح‌های خاتمه یافته ناموفق را ۲۹ طرح دانست و یادآور شد: شرکت‌هایی که دارای طرح‌های موفق خاتمه یافته باشند،‌ می‌توانند از خدمات توانمندسازی این صندوق بهره‌مند شوند.

سلطانی حمایت از فعالیت تبلیغاتی طرح‌های فناورانه را از جمله خدمات این صندوق نام برد و گفت: در صورتی که شرکت‌ها دارای طرح‌های خاتمه یافته موفق باشند، می‌توانند از تسهیلات تبلیغاتی این صندوق بهره‌مند شوند.

به گفته این مقام مسئول، این حمایت در قالب سوبسید و پول بلاعوض به شرکت‌ها برای انجام تبلیغات در خصوص دستاوردهای تبلیغاتی آن‌ها اعطا می‌شود.

ادامه دارد

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

لینک به منبع : متوقف شدن فناوری‌های غیر اقتصادی در نوسانات ارزی/خدمات صندوق نوآوری برای ایجاد برج‌های پارکی

مطالب مرتبط بیشتر:

  1. استاد دانشگاه امیرکبیر پژوهشگر برتر وزارت راه و شهرسازی شد
  2. امکان نمود بیشتر متفکرین اسلامی در صورت پیگیری طرز تفکر ابوریحان
  3. مرحله نهایی المپیاد دانشجویان علوم پزشکی، مرداد برگزار می‌شود
  4. اثرات بی‌توجهی به شرکت‌های دانش‌بنیان را در زمان تحریم خواهیم دید
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.