سایت تفریحی,دانلود,دانلود آهنگ,دانلود فیلم,عکس,عکس بازیگران,خبر داغ,دانلود رایگان,سرگرمی,فان,آهنگ جدید,آهنگ قدیمی,آهنگ با کیفیت 320,دانلود سریال

کاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر امسال

کاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر امسال

دسته بندی : سرگرمی و تفریحی تاریخ : سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷

2018 07 24 03 01 09 917986 aysam - کاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر امسال

تیر ماه امسال ۲۲ روز هوا سالم بود این در حالیست که سال گذشته تهرانی‌ها ۲۵ روز هوای سالم را در نخستین ماه تابستان تنفس کرده بودند.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، تیر ماه امسال تهرانی‌ها بر اساس شاخص AQI (شاخصی که بر اساس بزرگترین مقدار یک آلاینده اعلام می‌شود) ۲۲ روز هوای سالم و ۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کردند بنابراین بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، غلظت «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» (مهمترین آلاینده هوای تهران) طی تمام روزهای تیر ماه امسال در شرایط سالم و علت ناسالم بودن هوای تهران طی آن ۹ روز بر اساس شاخص AQI، «آلاینده ازن» بود.

هوای پایتخت در تیر ماه سال ۹۶ نیز بر اساس شاخص AQI (شاخصی که بر اساس بزرگترین مقدار یک آلاینده اعلام می‌شود)۲۵ روز سالم و ۶ روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود بنابراین شاخص هوای تهران طی همین مدت بر اساس «غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون»، ۲۸ روز سالم و ۳ روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود. آلاینده «ازن» در اولین ماه تابستان سال گذشته ۳ روز ناسالم برای گروه‌های حساس، ۲۶ روز سالم و ۲ روز پاک است.

پایتخت نشینان در تیر ماه سال ۹۵ بر اساس شاخص AQI طی ۲۶ روز هوای سالم و طی ۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس تنفس کردند. بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی این بازه زمانی غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در مدت ۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود که شاخص AQI بر اساس آن اعلام شده است. آلاینده ازن نیز در تیر ماه سال ۹۵، ۸ روز پاک و ۲۳ روز سالم بود.

اولین ماه تابستان سال ۹۴ نیز هوای تهران بر اساس شاخص AQI که بر مبنای غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون اعلام شده است، ۱۵ روز سالم و ۱۶ روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود. آلاینده ازن در این مدت ۲۱ روز پاک و ۱۰ روز سالم گزارش شده است.

تهرانی‌ها در تیر ماه سال ۹۳، ۱۹ روز هوای سالم، ۱۱ روز هوای ناسالم برای گروههای و یک روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها تنفس کردند. این آمار بر اساس شاخص AQI و بر مبنای غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون گزارش شده است. ازن نیز در تیر ماه سال ۹۳، ۳۰ روز پاک و یک روز سالم بود.

AQI هوای تهران در سال ۹۲ بر اساس شاخص غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، ۲۲ روز سالم و ۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود. آلاینده ازن نیز در این بازه ۹ روز در شرایط پاک و ۲۲ روز سالم بود.

چهارمین ماه سال ۹۱ نیز بر اساس شاخص AQI پایتخت‌نشینان ۲۰ روز هوای سالم و ۱۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس تنفس کردند. علت هوای ناسالم تهران طی ۱۱ روز از این ماه، افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بود، همچنین آلاینده ازن در تیر ماه این سال ۱۶ روز پاک و ۱۵ روز سالم بود.

محسن روشنی – مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران- نیز در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این سوال که چرا آلاینده ازن طی دو سال اخیر در پایتخت طی روزهایی فراتر از حد مجاز رفت، توضیح داد: برای تشکیل ازن نور خورشید و گرما در کنار اکسیدهای نیتروژن و ترکیبات آلی فرار نیاز است. افزایش اکسیدهای نیتروژن و ترکیبات آلی فرار یکی از عوامل افزایش ازن در سال‌های اخیر بوده است.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اندازه‌گیری آلاینده‌های هوا طی چند سال اخیر کیفیت بهتری پیدا کرده‌اند و داده‌هایی که ارائه می‌دهند دقیق‌تر است بنابراین میزان ازن طی چند سال اخیر دقیق‌تر اعلام شده است.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

لینک به منبع : کاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر امسال

مطالب مرتبط بیشتر:

  1. از «معرفی هیات‌رییسه شورای شهر» تا «زایمان درپاتوق‌ها» در گزیده اخبار اجتماعی
  2. سال ۱۴۰۰، کشوری کاملاً سالمند خواهیم بود
  3. خانه‌های همیشه لرزان در سایه دور زدن قانون
  4. ویدئو / جسورترین تصویربرداران حیات وحش – قسمت چهارم
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.